U petak, 27.09.2013., od 8,30 do 11 sati na prostoru ispred Zorin doma, mjerenjem krvnog tlaka, kolesterola i šećera u krvi, te određivanjem kardiovaskularnog rizika obilježili smo Svjetski dan srca. Svjetski dan srca ove se godine održava pod motom «Kreni putem zdravlja». Uz to se vježbalo na otvorenom, promoviralo se nordijsko hodanje, organizirana je šetnja karlovačkim parkovima, održale su se plesne radionice za djecu. U akciju su bili uključeni: Opća bolnica Karlovac, Zavod za javno zdravstvo Karlovačke županije, Domovi zdravlja te Medicinska škola Karlovac, a sve je organizirao Savjet za zdravlje Karlovačke županije.

Svjetski dan srca ima za cilj povećati javnu svijest o prijetnji srčane bolesti i moždanog udara te o važnosti načina života koji pogoduje zdravlju srca. U akciji je sudjelovalo 10 učenika 4.A razreda.

Nedeljka Mužak, bacc.med.techn.

Skip to content