Po projektu suradnje Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac i Medicinske škole Karlovac koji traje već petu godinu učenici Medicinske su počeli jedan dio praktične nastave obavljati u Centru.

Danas su učenici Medicinske škole Karlovac provodili akciju mjerenja tlaka i šećera za učenike i djelatnike. Istovremeno je dio učenika u odgojno – obrazovnim skupinama provodio radionice o zaštiti zdravlja prema stručnim sugestijama medicinske sestre Centra Sandre Mahečić.

– Ova inicijativa je hvalevrijedna, ukoliko daje svoj dobar početak zajedničkom življenju u budućnosti. Buduće medicinske sestre, liječnici, njegovatelji svojim zalaganjem i pristupačnošću već sada prožimaju živote onih kojima je potrebna podrška i pomoć, a u isti mah izgrađuju svoju struku u ozračju posebne ustanove, rekao je ravnatelj Centra Volodymyr Kubinskyy.

Objavljeno na: KAportal.hr

Skip to content