Učenici i nastavnici Medicinske škole Karlovac posjetili su Neuropsihijatrijsku bolnicu „Dr Ivan Barbot“ u Popovači. Nakon tople dobrodošlice učenici su obišli bolničke odjele za akutnu i subakutnu psihijatriju, forenzičku psihijatriju, gerontopsihijatriju, palijativu, dnevne bolnice, ambulante i radno okupacijsku djelatnost. Kroz kratak i zanimljiv dokumentarni film upoznati su s poviješću bolnice od osnivanja 1934. godine i razvojem djelatnosti do danas kad bolnica zauzima značajno mjesto u sustavu zdravstvene zaštite Republike Hrvatske. Iako ima status županijske bolnice, zbrinjava bolesnike širokog područja, a zapošljava oko 600 djelatnika raznih profila i širokog raspona stečene izobrazbe.

Zahvaljujemo glavnoj sestri Aniti Kovač Roginić i svim koji su se potrudili da se osjećamo ugodno i steknemo nova znanja o ulozi medicinskih sestara u psihijatrijskim ustanovama.

Skip to content