U četvrtak, 23.9.2021. godine, učenici 2.c i 3.c razreda, smjer farmaceutski tehničar, posjetili su grad Buzet i Rijeku u sklopu stručnog izleta. Voditeljice puta bile su profesorice Sanja Penić i Stanislave Jovanović. U Buzetu su imali vodstvo kroz predivnu Destileriju Auru gdje su mogli vidjeti proizvodnju njihovih proizvoda. Nakon razgledavanja mogli su isprobati njihove proizvode (maslinovo ulje, džemove i čokolade). Poslije Destilerije Aure mogli su uživati u kratkom odmoru na njihovoj terasi te su krenuli prema Rijeci. U Rijeci su se učenici podijelili u dvije grupe. Dok je jedna grupa razgledavala JGL Muzej Farmacije, druga je uživala na riječkom Korzu i na rivi. U JGL Muzeju Farmacije učenici su uz stručno vodstvo mogli razgledati i saznati puno toga što još nisu znali o svojoj struci. Na kraju razgledavanja sudjelovali su u izradi krema od ljekovitoga bilja (smilje i lavanada) te su mogli isprobati 3D tehnologiju. Pri povratku u naš Karlovac u autobusu je bila jako lijepa atmosfera i svi su se zabavljali.

Gabriela Maršić i Ana Lucija Bohaček, 3.c

Skip to content