Dana 29. 9. 2022. godine profesorica Penić održala je predavanje “Genetika virusa, bakterija i eukariota te Varijabilnost (uz ostvarenje međupredmetnih tema) te stekla najveće moguće napredovanje u zvanju – IZVRSNI SAVJETNIK iz područja biologije! Ovo napredovanje kruna je 25 godina kontinuiranog vrijednog rada prof. Penić koja je sudjelovala u brojim izvannastavnim aktivnostima kao što su školski i državni projekti koje nerijetko i sama piše, a u koje redovito uključuje učenike. Mentor je učenicima na natjecanju iz biologije i kemije te u istraživačkim projektima na SEMEP ljetnim školama. Sudjeluje u radu županijskih povjerenstava za natjecanja iz biologije i voditeljica je županijskog Stručnog vijeća za biologiju gdje je održala niz radionica i predavanja za sustručnjake na županijskoj i državnoj razini. Također je objavila nekoliko digitalnih obrazovnih materijala (videolekcija). Suautor je priručnika “Prerađivač ljekovitog bilja”, članica školskog tima za kvalitetu, a sudjeluje i u samovrednovanju škole. Prof. Penić jako dobro surađuje s kolegama različitih struka u svojoj i drugim školama, a s učenicima i kolegama redovito sudjeluje u pripremanju javnih događanja u školi, što pridonosi kvalitetnom radnom ozračju. Redovito sudjeluje u različitim oblicima stručnog usavršavanja te je ostvarila više od 500 sati neposrednog stručnog usavršavanja. Znanje stečeno na stručnim i metodičkim edukacijama kontinuirano primjenjuje u radu s učenicima te tako obogaćuje i osuvremenjuje nastavni proces. Profesorici Penić od srca čestitamo na ovom velikom uspjehu i napredovanju u izvrsnog savjetnika! Izvrsna profesorica, divna kolegica, odličan prijatelj i prije svega dobar čovjek!

Autor teksta: Vanja Marković, mag.med.techn.

Skip to content