Nezgode u domaćinstvu  događaju se češće nego što mislimo: padovi, gušenja, udar struje, trovanja, utapanja, srčani udar, opekline, gubitak svijesti. Prema statistikama, ima više ozlijeđenih ljudi zbog nezgoda u domaćinstvu nego na cesti. Ozljedama su najčešće izložena djeca i starije osobe. Kako bismo izbjegli neke od najčešćih uzroka posjeta hitnim odjelima bolnica, dom trebamo učiniti što sigurnijim. Puno toga možete učiniti da spriječite buduće nenadane događaje ili barem umanjite njihove posljedice.

Bilo bi dobro kada bi svi odrasli članovi kućanstva poznavali osnove pružanja prve pomoći. Učenici 4.a razreda Medicinske škole Karlovac, s nastavnicom Ivanom Martinović, održali su radionicu našim dragim članovima Kluba umirovljenika Karlovac na temu “Prva pomoć kod nezgoda u kući” na kojoj su educirali članove kako postupiti u slučaju opeklina, porezotina, gušenja, nesvjestice i drugih nezgoda. Članovi su s učenicima aktivno sudjelovali u radionici te savladali razne vještine koje će im svakako biti od koristi u svakodnevnom životu.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=470206231223511&set=pcb.470206944556773

Skip to content