Na Festivalu zdravlja Karlovačke županije održanom 25.-27.11.2022. godine, učenici Medicinske škole Karlovac održali su prezentaciju o sudjelovanju u Erasmus+ projektu. Posjetitelji su informirani o pripremama za projekt i dvotjednom boravku u Sloveniji. Kroz interaktivni razgovor, praćen medijskim prikazom, učenici su dali odgovore na pitanja o prednostima odlaska na stručnu praksu u drugu zemlju.  Center slepih, slabovidnih in starejših osoba Škofja Loka je ustanova u kojoj su usvajali nove vještine, upoznali se s drugim oblicima organizacije rada, unaprijedili komunikacijske vještine. Za organizaciju boravka, program rada, mentore i aktivnosti slobodnog vremena se pobrinula partnerska organizacija Mobilia d.o.o. Učenici su posjetili Ljubljanu, Bled, uz vodiča upoznali znamenitosti i povijest Škofje Loke, sudjelovali u radionicama izrade tradicionalnih medenih kolača i likovnim radionicama. U Centru slepih, slabovidnih in starejših osoba su prisustvovali organiziranim predavanjima o zbrinjavanju medicinskog otpada, higijeni ruku i dezinfekciji, radu sa osobama oboljelim o demencije, komunikaciji i specifičnim potrebama slijepih i slabovidnih osoba. Sudjelovali su u društvenim događanjima i radnoj terapiji s korisnicima. Smještaj je su bio osiguran u Hiši kruha, udobnoj zasebnoj kući od koje su javnim prijevozom putovali do radilišta. Boravak u Škofji Loki se ukratko može opisati kao jedan od najljepših izazova u petogodišnjem školovanju.

Skip to content