Dana 24.4.2024. godine u Šumarskoj i drvodjeljskoj školi Karlovac održane su radionice vezane uz ovogodišnji Festival znanosti koji se održava od 22. do 27. travnja. Održane su dvije radionice i jedno predavanje. Prva radionica bila je „Čiji je ovo list“ koju je održala Marija Baričević, dipl. ing. šumarstva. U ovoj radionici učenici su saznali koje sve vrste hrasta u Hrvatskoj postoje i kako ih možemo prepoznati po njihovim listovima. Druga radionica bila je „Tinta iz hrastovih šiški“ gdje su učenice 2. razreda Medicinske škole Karlovac smjer farmaceutski tehničar pokazale kako to od šiški možemo dobiti tintu. Posljednje je bilo predavanje učenice 2. razreda Medicinske škole Karlovac o našem projektu „Dobri parazit“ gdje je prisutne upoznala s našim projektom i aktivnostima koje smo odradili te što nas još čeka vezano uz projekt. Sudjelovali su učenici OŠ Švarča, OŠ Dubovac, OŠ Dragojla Jarnević i Gimnazije Karlovac.

Izvješće o Festivalu znanosti