Učenici naše škole smjera medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege, u trećem razredu slušaju predmet biokemija. Obzirom da je nastava većinom teoretska i učenici su smješteni u klasičnim učionicama, organizirala sam dio nastave biokemije u kemijskom kabinetu naše škole. Učenici su tijekom četiri školska sata radili vježbe podijeljeni u skupine. Napravili su sljedeće vježbe:

1. Svojstva bjelančevina i dokazivanje bjelančevina u uzorku

2. Izrada balzama i šumećih kuglica za kupanje

Učenici su na ovaj način upoznati s načinom rada u kabinetu i postupanjem s opasnim kemikalijama.

Svaka skupina dobila je radne listiće s uputama za rad i pitanjima vezanim uz obrađeno gradivo. Također su dobili i balzame i šumeće kuglice koje su napravili.

Njihova vesela i zadovoljna lica govore da je ovakav način rada dobrodošao, što možete pogledati i u našoj fotogaleriji.

Sanja Penić, prof. savjetnica

Skip to content