Povodom obilježavanja 16. Tjedna mozga u Karlovačkoj županiji, održavale su se brojne aktivnosti od 13.-19. ožujka 2017. godine. Učenici Medicinske škole Karlovac u sklopu predmeta Metodika zdravstvenog odgoja, organizirali su program predavanja za korisnike Doma za starije i nemoćne Sveti Antun, Karlovac. Održana predavanja su imala za cilj dodatno upoznati korisnike Doma s misterijem mozga i bolestima mozga, a poseban naglasak stavljen je na prevenciju bolesti te važnosti pravilne prehrane, tjelovježbe i gimnastike mozga u očuvanju kognitivnih funkcija. Učenice koje paralelno pohađaju Glazbenu školu, priredile su korisnicima glazbeno iznenađenje izvodivši taktove poznatih valcera te pjesme Ive Robića. Programu je prisustvovao i dr. Igor Salopek, jedan od organizatora Tjedna mozga u Karlovačkoj županiji, a program su popratili i predstavnici lokalnih medija.

Vanja Pranjić, bacc.med.techn.

Skip to content