Učenici 3.A razreda Medicinske škole Karlovac svojim su radovima u sklopu predmeta Etika u sestrinstvu obilježili dan nenasilja i prekida neprijateljstva na globalnom nivou. Međunarodni dan mira je proglašen rezolucijom Ujedinjenih naroda, a obilježava se u cijelom svijetu 21. rujna, od 2001. godine. Tijekom današnjeg dana, sjedištem UN-a u New York-u, oglasit će se “Mirovno zvono”. Ono je napravljeno od novčića koje su donirala djeca cijelog svijeta.

Želja svakog pojedinca, pa tako i naša, je kontinuirano podsjećanje na važnost poruke i ideje mira. Kao i svakog dana, Medicinskom školom Karlovac odzvanjati će školsko zvono. Iako nismo u New York-u, neka nas danas zvuk našeg zvona podsjeti na iznimnu važnost tolerancije, mira i nenasilja.

Ako budući zdravstveni radnici ne šire svijest o međusobnoj jednakosti, empatiji i altruizmu, tko će to činiti s više morala i etičnosti? Na dobrom ste putu, vjerujem u vas!

Zahvaljujem učenicima na predanosti i sudjelovanju. Slike izrade i konačne radove možete pogledati ovdje.

Anamarija Novačić Cindrić, bacc.med.techn.

Skip to content