O gorućem javnozdravstvenom problemu, Alzheimerovoj demenciji, govorilo se 8. svibnja u Medicinskoj školi Karlovac. Koliko je bitno na vrijeme uočiti promjene u ponašanju oboljele osobe, svjedoči činjenica da nerijetko prođe i do dvije godine od pojave znakova bolesti, a da se nije potražila stručna pomoć. Medicinska sestra ključna je karika u lancu holističkog pristupa oboljeloj osobi, ali i obitelji oboljelog. Integracijom oboljelih i njihovih obitelji putem konkretnih programa i adekvatne sestrinske skrbi temeljene na načelima procesa zdravstvene njege možemo smanjiti pobol od “epidemije demencija”. Predavanje je održala Vanja Pranjić, bacc.med.techn. u kojem je dodatnu empatiju potaknuo kratki film koji prikazuje tipičnu sliku Alzheimerove demencije, a predavanje je bodovano prema HKMS.

Anamarija Novačić Cindrić, bacc.med.techn.

Skip to content