U školskoj godini 2022./2023. provodimo zajednički projekt pod nazivom „Mjerenje abiotičkih čimbenika koji utječu na rast i razvoj biljaka – inovativan način poučavanja“.

Cilj projekta je povezati tehničke znanosti s prirodoslovljem, tj. razvijanje STEM kompetencija kod učenika strukovnih škola. U projekt bi bili uključeni učenici I. tehničke škole Tesla (dva učenika trećeg razreda) pod mentorstvom Ružice Lončar, prof. geografije, savjetnik te dvoje učenika prvih razreda Medicinske škole Karlovac (Dora Fember i Lorien Mahmutović), mentor Sanja Penić, prof. biologije i kemije, izvrsni savjetnik.

Neke od aktivnosti koje bi proveli tijekom provedbe projekta su:

  1. Izrada mjernog uređaja za određivanje temperature, vlage zraka, vlage tla i jačine svjetlosti – učenici I. tehničke škole Tesla
  2. Postavljanje pametnih vrtova u prostorije I. tehničke škole Tesla i Medicinske škole Karlovac (Budući da učenici 1. razreda Medicinske škole Karlovac imaju nastavu u prostorijama Gimnazije Karlovac, dva vrta postavili bismo u jednu od učionica Gimnazije Karlovac i jedan vrt u jednu od prostorija I. tehničke škole Tesla.) – učenici I. tehničke škole Tesla i Medicinske škole Karlovac
  3. Odabir vrste i sadnja biljaka – učenici I. tehničke škole Tesla i Medicinske škole Karlovac
  4. Praćenje određenih abiotičkih čimbenika na rast i razvoj biljaka tijekom četiri do pet mjeseci
  5. Usporedba rezultata temeljem vegetacijskog rasta biljaka u različitim uvjetima
  6. Diseminacija projekta (prezentacija projekta na 14. međunarodnom sajmu inovacija Agro Arca u organizaciji Hrvatske zajednice inovatora, prezentacija projekta na STEM konferenciji, prezentacija projekta na županijskim stručnim vijećima Grada Zagreba i Karlovačke županije itd.)

Mentori projekta:

Ružica Lončar, prof. savj. (I tehnička školaTesla)

Sanja Penić, prof.izvrs.savj. ( Medicinska škola Karlovac)

Skip to content