Dana 9. travnja 2014. godine sa svojim profesorima posjetili smo Hrvatski sabor.  Sudjelovali su učenici 1. a, 1. b i 2. a razreda. Dočekao nas je vodič koji nas je prvo odveo u dvoranu u kojoj su nas primila dva saborska zastupnika. Imali smo priliku postavljati brojna pitanja, međutim na većinu njih nismo dobili konkretan odgovor. Nakon toga, bili smo na galeriji sabornice tijekom zasjedanja Sabora. U dvorani dr. Ante Starčevića razgledali smo portrete svih predsjednika Hrvatskoga sabora od 90-ih godina do danas. Boravak u zgradi Sabora završili smo razgledavanjem bista najznamenitijih povijesnih osoba 19. i 20. stoljeća na hrvatskim prostorima. Izlazeći iz zgrade, neki od nas iskoristili su priliku fotografirati se sa saborskom zastupnicom Mirelom Holy. Slobodno vrijeme prije povratka iskoristili smo za posjet Muzeju grada Zagreba, kupovinu te odmor uz kavu i osvježavajuće napitke, naravno svatko u skladu sa svojim željama.

Majlinda Ajrulai, učenica 1. b razreda.

Fotogalerija:

Skip to content