Učenice 2.b razreda Lukrecia Petrić i Petra Ilić u pratnji mentorice Sanje Penić, prof. savjetnice, sudjelovale su na 20. ljetnoj školi SEMEP-a održanoj u Komiži na Visu od 7. do 11. srpnja 2018. godine. Predstavljen je projekt Kupališta naših rijeka. Tijekom četiri dana na Komiži sudjelovale su u radionicama i posjetile otok Biševo.

„Kao i na svakom putovanju, nailazile smo na male poteškoće. Prvo smo imale problem s povratnim kartama pa smo tugu utopile u sladoledu. Drugi problem je bio pronaći trajekt. Na trajektu smo se prvi put susrele sa SEMEP-ovcima. Pri izlasku iz trajekta na Visu smo izgubile profesoricu pa je autobus skoro otišao bez nas (upsić). U hotelu smo saznale da ćemo imati cimericu. Kad smo se svi smjestili, okupili smo se u dvorani kako bismo se upoznali s drugim sudionicima. Drugi dan ujutro smo prisustvovali radionicama. Na našoj smo radionici određivale pokrovnost morskog dna. Nakon ručka bio je prvi dio izlaganja projekata. Večer smo provele istražujući Komižu. Tako smo se sprijateljile s konobarom Jozom, vidjele automobil karlovačkih tablica i topove. Treći smo dan nas dvije prezentirale projekt. Poslijepodne je svaka grupa izlagala ono što je radila na radionicama prethodni dan. Sljedeći smo dan imali cjelodnevni izlet na Biševo i posjetile smo Modru špilju. Bilo je prekrasno! Petoga smo dana ranom zorom krenule u Split. U Splitu smo posjetile Grgura Ninskog i Dioklecijanove podrume. Sretne, zadovoljne i pune dojmova stigle smo u Karlovac.“

Petra Ilić i Lukrecia Petrić

Priloženi dokumenti:Izvjestaj_za_stranicu_skole

 

 

Skip to content