Svjetski dan srca 2017. godine tradicionalno je obilježen u Karlovačkoj županiji u šest gradova (Karlovac, Duga Resa, Ogulin, Ozalj, Slunj i Vojnić). Građani su mogli provjeriti krvni tlak, razinu šećera i kolesterola u krvi i dobiti savjet liječnika. Podijeljena je i velika količina promotivnog materijala o zdravom načinu života i zdravoj prehrani. Dijeljene su i prigodne majice.

U gradu Karlovcu 204 građana obavilo je navedene preglede, a veliki dio njih je dobio i savjet liječnika kardiologa. Tijekom akcije organizirana je i nordijska šetnja karlovačkim parkovima, a djeca Dječjeg vrtića Karlovac imala su plesnu točku.

Organizatori akcije bili su Upravni odjel za zdravstvo Karlovačke županije, Zavod za javno zdravstvo Karlovačke županije, Opća bolnica Karlovac, Domovi zdravlja Karlovac, Duga Resa, Ogulin, Ozalj, Slunj i Vojnić, Medicinska škola Karlovac i podružnice Crvenog križa u županiji. Pokrovitelj akcije bila je Karlovačka županija. Akcija je bila adekvatno medijski popraćena.

Prim.dr.sc. Davor Horvat, dr.med.

internist-kardiolog

OB Karlovac

Skip to content