U  subotu 12. studenog 2016. učenici i nastavnici Medicinske škole Karlovac bili su na jednodnevnom izletu u Vukovar. Posjetili su ratnu bolnicu, Memorijalni centar domovinskog rata, Memorijalno groblje žrtava iz domovinskog rata, Spomen dom Ovčara i masovnu grobnicu Ovčara gdje su učenici zapalili svijeće za sve one kojih danas više nema, a koji su dali svoj život za slobodnu Hrvatsku. Nakon toga su posjetili i Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. U poslijepodnevnim satima posjetili su i Gradski muzej Vukovar te kratko obišli centar grada Vukovara.

Domaćini učenicima i nastavnicima su bili Petar Ćavar i Vjeran Nadovski, hrvatski branitelji i vukovarski vodiči u miru. Zahvaljujući njihovom iznimnom trudu i angažmanu da nam kroz obilazak i razgovor približe strahote i patnju Vukovara i Vukovaraca ovo je za sve nas ostao poseban izlet i poseban dan kojeg ćemo pamtiti još dugo.

Ovim putem, još jednom javno zahvaljujemo gospodinu Ćavaru i gospodinu Nadovskom, herojima Vukovara.

Skip to content