Prevencija bolesti je najvažniji i najučinkovitiji način zdravstvene zaštite. Učenici Medicinske škole Karlovac u skladu sa suvremenim oblicima nastave započinju jedinstven, višestruko koristan projekt u kojem osluškuju, prepoznaju i odgovaraju na potrebe starijih sudjelujući u cjelodnevnim aktivnostima umirovljenika okupljenih u udruge za vrijeme njihovog boravka u Hostelu Karlovac, Selce. „More zdravlja“ projekt je koji obuhvaća pripreme i izvedbu radionica i preventivnih akcija, druženje i unapređenje komunikacije te fizičku pomoć starijima ukoliko je potrebna. Članovi Matice umirovljenika Karlovac i Kluba umirovljenika Karlovac su se odazvali aktivnostima te podržali učenike u javnom nastupu dijeleći i vlastita životna iskustva. Preventivnom akcijom mjerenja razine šećera u krvi i arterijskog krvnog tlaka obuhvaćeni su i djelatnici Hostela Karlovac. Nakon sadržajnog i uzbudljivog vikenda, zadovoljni smo stigli u Karlovac inspirirani novim idejama unapređenja ove inovativne suradnje. Zahvaljujemo članovima Kluba umirovljenika Karlovac, Matice umirovljenika Karlovac, Hostelu Karlovac i Gradu Karlovcu na prilici koju su nam omogućili. Osobito se zahvaljujemo Dariu Smojveru direktoru Hostela Selce na razumijevanju, otvorenosti za nove ideje i projekte te podršci koju je pružio mladima, Draženki Sila Ljubenko iz Grada Karlovca na razumijevanju i podršci, Margiti Hreljac iz Hostela Selce te ostalim sudionicima ovog projekta.

Skip to content