Povodom mjeseca muškog zdravlja poznatog pod nazivom “Movember” učenici 3. i 4. razreda Medicinske škole Karlovac s mentoricama Ivanom Crevar, Marinom Luketić, Miom Mariom Teskerom i Ines Čičom proveli su društveno korisnu akciju u trgovačkom centru “Supernova” Karlovac. Tijekom akcije provodila se edukacija sugrađana o prevenciji “muških bolesti” kroz informativne letke i brošure. Cilj akcije bilo je prevencija i rano otkrivanje karcinoma prostate i testisa kao i prevencija psihičkih bolesti i samoubojstva kod muškaraca. Tom prigodom učenici 3.c razreda smjera farmaceutski tehničar pod mentorstvom nastavnika Ivana Duke izradili su balzam za njegu brade i brkova. Muški balzam i mnoge druge darove poklonili smo našim sugrađanima kako bi obilježili njihov mjesec. Mjesec osvješćivanja brige o zdravlju muškaraca. U tijeku akcije provedeno je mjerenje krvnog tlaka i istraživanje o informiranosti muškaraca o “muškim bolestima”.

Istraživanje možete pogledati ovdje: PLAVA VRPCA

Skip to content