Tijekom nastavne godine 2016./2017. učenici 5.a razreda slušali su predmet Metodika zdravstvenog odgoja u sklopu kojeg su imali terenske vježbe. Vježbe su koncipirane na temu preventivnih edukativnih predavanja “Prevencija spolno prenosivih bolesti” i “Prevencija ovisnosti”. Učenici su, zajedno s mentoricom, predavanja održavali u osnovnim (7. i 8. razred) i srednjim školama (1. i 2. razred) u gradu Karlovcu i okolici, prema mogućnosti rasporeda. Važnosti ukazivanja na problem pojavnosti ovisnosti i spolno prenosivih bolesti u smislu preventivne edukacije dodatno doprinosi prijenos informacija po principu učenik-učeniku. Zahvaljujemo svim školama koje su se odazvale na suradnju te se veselimo nastavku suradnje u idućoj nastavnoj godini, kao i novim poznanstvima sa školama u kojima do sada nismo bili. Slike s predavanja možete pogledati ovdje.

Vanja Pranjić, bacc.med.techn.

Skip to content